7 yıl önce kaybolan kadının katledildiği ortaya çıktı

KÜTAHYA – Kütahya’da, 7 yıl önce evden hastaneye gitmek için çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ömür Yıldırım’ın Alattin Kara isimli erkek tarafından katledildiği ortaya çıktı.

Kütahya’da, 7 yıl önce evden hastaneye gitmek için çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ömür Yıldırım’ın katledildiği ortaya çıktı. Dosyanın 7 yıl sonra tekrar açılmasıyla Ömür’ün çevresindeki 45 kişinin yeniden ifadesine başvuruldu, arama trafiği kayıtları (HTS) incelemeye alındı. Araştırmada, Ömür’ün en son, Alaattin Kara isimli erkek ile görüştüğü ortaya çıktı.Alaattin Kara’nın 2012 yılında Ömür’e yönelik ‘tehdit’ ile ‘şantaj’ suçlarından tutuklanarak kısa süre cezaevinde yattığı bilgisine ulaşıldı. Ayrıca Ömür’ün kaybolduğu gün saat 07.39’da ev telefonunun söz konusu kişi tarafından arandığı tespit edildi.

Söz konusu bulgular üzerine Alaattin Kara’nın evine baskın düzenlendi. Failin yanı sıra evli olduğu Sebahat Kara ile erkek kardeşi Sebahattin Kara da gözaltına aldı. Fail ifadesinde Ömür Yıldırım ile görüştüğünü ancak kaybolduğu gün görüşmediğini, nerede olduğunu da bilmediğini iddia etti. Çelişkili ifadeler veren Alaattin Kara, Sebahat Kara ve Sebahattin Kara, adliyeye sevk edildi.

Alaattin Kara “kasten öldürme” suçlamasıyla çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, evli olduğu kadın ve kardeşi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir