HBDH Hasret Gültekin Milisleri:“AKP çetesine mensup bir kişiye ait geri dönüşüm tesisine sabotaj eylemi düzenledik”

HBDH Milisleri yaptıkları yazılı açıklama ile 2 Temmuz 1993’de Sivas Madımak’ta gerçekleştirilen katliama karşı misilleme olarak sahibi AKP’li olan bir geri dönüşüm tesisine eylem düzenlediklerini duyurdular.

Eylemin detayları hakkında “30 Haziran 2022 günü 05:30 sıralarında Gebze’de bulunan bir geri dönüşüm tesisine sabotaj eylemi düzenlenmiştir. Tesis AKP çetesine mensup bir kişiye aittir. Sabotaj sonrası tesis küle dönmüştür.” bilgisi verilen açıklamada “2 Temmuz 1993 tarihinde gerçekleşen Madımak Katliamı bugün AKP-MHP faşizmi ile devam ediyor. Bu ülkenin nice sanatçılarını, aydınlarını, canlarını, Alevisini, Kürdünü katleden bu devlettir. Onlarla hesaplaşmak katliamların unutulmadığını göstermektir. Faşist Erdoğan, Madımak Davası’nı zaman aşımından düşürdüğünde “hayırlı olsun” derken aslında Tansu Çiller’in “…otelin etrafını saran vatandaşlarımıza hiçbir zarar gelmemiştir” sözünün devamını söylemişti.” denildi.

Açıklama devamında “Unutmayın! Bu hesap yarına kalır ama yanınıza kalmaz! Söylediğiniz sözlerinizi de, yaptıklarınızı da unutmuyoruz! Sesiyle gücümüze güç veren Hasretler olup üstünüze yürüyoruz!

Sizlerle son nihai hesaplaşmamızda bizlerden af dileyeceksiniz! Sizlere Hasret Gültekin’i, Muhlis Akarsu’yu, Nesimi Çimen’i ve diğer canları hatırlatacağız! Ateşler içerisinde semaha duranlar bugünü ve yarını çoktan kazanmışlardır! Hasretlerin sesiyle zafere yürüyoruz!

Bu savaşı biz kazanacağız! 2 Temmuz’un hesabını birleşik devrimimiz soracak!” sözleri ile son buluyor.

Umut Gazetesi

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir