Adalet Nöbeti 522’nci gününde: Hesap verecekler

URFA – 522’nci gününe giren Adalet Nöbeti’ne yönelik engellemelerle karşı karşıya kalan Şenyaşar ailesi, “Bu yasakları bizim için koyanlar yarın adalet sağlandığında hesap verecekler” diye tepki gösterdi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 522’nci gününde devam ediyor. Emine ve Ferit, erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne geldi. Adliye binası girişinde gölgede oturmaları polis tarafından engellenen Emine ve Ferit, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi”nde nöbetini başlattı.

Nöbette, katliamda yaşamını yitiren yakınlarının fotoğraflarının yer aldığı “Herkes için adalet” pankartı, “Onurlu bir yaşam için 522 gündür adalet bekliyoruz” yazılı dövizi bariyerlere asan Şenyaşar ailesi, adliyeye yolu düşen yurttaş ve avukatlara maruz kaldıkları katliam ve verdikleri adalet mücadelesine dair aktarımda bulundu.

‘Buradan ayrılmayacağız’

Burada konuşan Ferit, adaletin sağlanması gereken yerde adalet talep ettiklerini ifade ederek, katliamın üzerinden yıllar geçmesine rağmen bir ilerleme kaydedilmediğini söyledi. Adalet Nöbeti süresince, 3 başsavcı, 9 dosya savcısı, vali, il emniyet müdürü, 4 güvenlik şube müdürünün değiştiğini hatırlatan Ferit şöyle konuştu: “Yeni gelen valinin talimatı ile adliye binası bahçesine girmemiz yasaklandı. Bu bir çözüm değil. Bu bizi yıldırmayacak. Adalet talebimizden vazgeçmeyeceğiz. Bugün bu yasakları bizim için koyanlar yarın adalet sağlandığında hesap verecekler. Biz haklıyız bütün Türkiye bu davayı takip ediyor. Davamız Türkiye sınırlarını aşmıştır. Adalet gelecek biz hiçbir zaman inancımızı kaybetmeyeceğiz. Adalet gelmeyene, tutuklu bulunan kardeşimiz tahliye edilmeyene kadar biz buradan ayrılmayacağız” şeklinde konuştu.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir