AFAD: Yağış sonrası 466 su baskını ihbarı alındı

İSTANBUL – AFAD Yönetim Başkanlığı, Marmara Bölgesi’nde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış sonrası 466 su baskını ihbarı aldığını duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Marmara Bölgesinde etkili olan sağanak yağışlardan dolayı İstanbul, Bursa ve Yalova illerinden toplam 466 su baskını ihbarı aldığını duyurdu. Buna göre yağış sonrası İstanbul’un Çekmeköy, Maltepe, Sancaktepe, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinden 161, Bursa ilinin Mudanya ilçesinden 260, Yalova’dan ise 45 su baskını ihbarı alındığını bildirdi.

İhbar alınan bölgelerde itfaiye, AFAD, NAK, AKUT, BAKUT ekiplerinin vidanjör, kepçe, bot ve motopomp desteği ile çalışmaların sürdürüldüğünü belirten AFAD, şu bilgileri verdi: “ İstanbul’un Çekmeköy, Maltepe, Sancaktepe, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinden şiddetli yağmur sebebiyle 161 su baskını ihbarı alındı, itfaiye ekipleri baskınlara gerekli müdahaleleri yaptı.

Beykoz ilçesinde çöken istinat duvarının altında kalanlar olabileceği ihbarı üzerine bölgeye ekipler yönlendirildi.

Yalova ili ve ilçelerindeki aşırı yağışlar sonucu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 11 mahsur kalma, 45 su baskını, 8 trafik kazası, 1 trafo yangını, 1 asansörde mahsur kalma, 1 motosiklet kazası ihbarı alındı.
İhbarların yapıldığı üç ilde de can kaybı yaşanmadı.”

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir