Ferit Şenyaşar: Zulüm devam ettikçe AKP Urfa’ya gelemez

URFA – Annesi Emine Şenyaşar’la birlikte Adalet Nöbetini kesintisiz sürdüren Ferit Şenyaşar, “Bu zülüm devam ettikçe AKP Urfa’ya gelemez, Cumhurbaşkanı ve AKP’li milletvekilleri Urfa’ya gelip halkın içine karışamaz” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti, 513’üncü gününde sürüyor. Anne ve oğlu, Elazığ F Tipi Cezaevinde tutulan Fadıl Şenyaşar’la telefon görüşmesi yaptıkları için nöbet yerine bir saat geç geldi. Adliyenin merdivenlerinde “Talimatlar değil kanun uygulansın. Adalet Nöbetimiz 513’üncü gününde” yazılı döviz ile nöbeti başlayan aileye, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Yöneticisi Serdar Tüm eşlik etti.

Adalet Nöbetinin “Zulüm” altında devam ettiğini belirten Ferit Şenyaşar, “Annenin tek talebi hukuk devletinin gereğini yapmasıdır. Başka hiçbir talebi yoktur. Bu adaletsizliği bütün herkes biliyor. Adliye ve Melis tatilde. Meclis tatile girerken Cumhurbaşkanı AKP’li vekillere ‘halkın sorunlarını dinleyin’ talimatı verdi. Adliye önünde süren bütün Urfa’nın sahiplendiği Adalet Nöbeti’ni görmezden gelemezler. Annenin bu mücadelesini göremeyen Urfa’ya gelemez. Görmeyenlerin Urfa halkından bir beklentisi olmasın. Urfa’ya gelen seçilmişlere Urfa halkı ‘Bu anne niye adliye binası önünde bekliyor’ diye soruyor. Bu zülüm devam ettikçe AKP Urfa’ya gelemez, Cumhurbaşkanı ve AKP’li milletvekilleri Urfa’ya gelip halkın içine karışamaz. Katliamı yapan iktidarın milletvekili ve ailesidir. Ortada bir kanun varsa herkese eşit uygulansın. ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diye bir cümle var. Bir anne 4 yıldır adalet istiyor” diye konuştu.

‘URFA ADLİYESİNİ AŞTI’

Adalet Nöbetine eşlik eden avukat Serdar Tüm, dava dosyasında yaşanan hukuksuzluklara dikkati çekerek “Adalet Nöbeti Urfa adliyesini aştı, Türkiye’nin her yerine ulaştı. Dosya hukuksuz olarak ikiye ayrıldı. İşyeri ile ilgili yapılan yargılamada meşru müdafaa kapsamında yaptığı eylemlerden kaynaklı Fadıl Şenyaşar’a ceza verildi. Karar hukuki değil siyasi saiklerle yapıldı. Biz Emine annenin taleplerini tekrarlıyoruz. Hastane dosyası üzerindeki gizlilik kararı kaldırılsın, Fadıl Şenyaşar tahliye edilsin.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir