HSM Mamreşo eylemini selamladı: Güçlü bir cevap!

Halk Savunma Merkezi (HSM) Karagah Komutanlığı, 26 Temmuz günü Avaşîn’de işgalci Türk ordusuna karşı düzenlenen “koordineli pusu” eylemini selamladı.

HSM Karargah Komutanlığı yaptığı yazılı açıklamada, “26 Temmuz günü Şehîd Serdem ve Şehîd Sarya intikam timleri tarafından Avaşîn’in Mamreşo alanında pusu taktiğiyle başarılı bir koordineli eylem gerçekleştirilmiştir” dedi.

Açıklamada devamla şunlar belirtildi:

“Düşman birliğinin denetim altına alınarak şahin tarzında iki koldan vurulması, düşman cenazelerinin üzerine gidilip 1 MPT-55 piyade silahı, 3 AK-47 (Kaleşnikof) piyade silahı, 1 adet telsiz cihazı, 1 adet kasatura ve 2 adet askeri şapkaya el konulması ve 7 düşman gücünün tasfiye edilmesi sonuç alıcı bir eylem olmuştur. Mamreşo Direniş Alanı’nda, hareketli intikam timlerince yeni dönem gerilla taktiklerinin profesyonelce uygulanması ve düşmana en beklemediği anda ezici bir darbe vurulması önemlidir.

Bu eylemin Mamreşo Direniş Kalesi’nde kimyasal silahla katledilen şehitlerimizin intikamı için gerçekleştirilmesi, şehitlerimize verdiğimiz söze bağlılığın ve anılarına layık olmanın pratikleşmesi olmuştur. Bu anlamda çok yerinde ve anlamlı bir mesaj olmuştur. Hakeza bu eylemde 3 işgalci Türk askerinin yanı sıra onursuzluğu ve halkına ihaneti tercih etmiş 4 düşman işbirlikçisi kontranın da cezalandırılmış olması, Kurdistan’da ihanetin asla cezasız bırakılmayacağını göstermesi açısından güçlü bir cevap olmuştur.

Kurdistan’ın her yerinde ve özelde Avaşîn alanında hareketli tim savaş tarzının doğru uygulanmasının ve yaratıcılıkla pratikleştirilmesinin ne kadar sonuç alıcı olduğu bu eyleminizle bir kez daha kanıtlanmıştır. Bu başarılı sonucu ortaya çıkaran Şehîd Serdem ve Şehîd Sarya hareketli timleri başta olmak üzere Avaşîn eyaletinde tüm komutan ve savaşçı arkadaşları bu performans ve profesyonelliklerinden dolayı kutluyoruz. Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi’nde yer alarak Apocu fedai ruhla savaşan tüm arkadaşları en devrimci duygularla selamlıyor ve başarılarının devamını diliyoruz.”

ANFNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir