İşte Soylu’nun ‘suçlu’ albümü

DİYARBAKIR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu tacirleri, suç örgütü liderleri ve kadın katilleriyle fotoğraflarından oluşan “suçlu” albümüne, bu kez KPSS skandalıyla gündeme gelen Yediiklim Dershanesi’nin tanıtım afişlerindeki fotoğrafı eklendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, uyuşturucu tacirleri, yolsuzlukla gündeme gelen isimler, suç örgütü liderleri ve kadın katilleriyle fotoğraflarından oluşan albümüne yenileri ekleniyor. Bu kez de Soylu’nun Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiaları üzerine hakkında soruşturma başlatılan Yediiklim Yayınevi’nin tanıtım afişinde olan fotoğrafı ortaya çıktı. Soylu’nun bu fotoğrafı, daha önce Suriye’de cinayetler işleyen selefi örgütlerin mensubu, kadın katilleri, cenazeye saldıran ve birçok saldırıda yer alan isimlerle çektiği fotoğrafları akıllara getirdi.

Soylu’nun, her gün yeni bir skandalla gündeme gelen kişilerle ortaya çıkan fotoğraflarının yer aldığı albümünü derledik.

30 Ağustos 2015: Suriye’nin Lazkiye kentinde El Nusra ile yan yana olan 2’nci Sahil Tümeni içerisinde yer alıp, kesik baş ile verdiği pozlarla gündeme gelen AKP’nin Kapaklı İlçe Teşkilatı üyesi Emrah Çelik’in, Mustafa Şentop ve Soylu ile birlikte çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı.


26 Aralık 2016: Rusya Büyükelçisi Karlov’u öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın ev arkadaşı ile Soylu ve bazı AKP’lilerin fotoğrafları ortaya çıktı.


16 Eylül 2017: HDP’nin eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un hayatını kaybeden annesi Hatun Tuğluk, Ankara’da defnedilmek istendiği sırada cenazeye saldırıda bulunan faillerden Murat Alp’in, gözaltına alındıktan sonra götürüldüğü karakolda Soylu ile çektiği fotoğraf ortaya çıktı.


7 Temmuz 2019: İstanbul Pendik’te 7 aylık hamile kadın ve eşinin içinde bulunduğu araca baklavacı Hasan ve Hüseyin Sel kardeşlerce saldırıda bulunuldu. Saldırganlardan Hasan Sel’in de Soylu ile fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.


26 Ağustos 2019: Görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, yerine atanan kayyım Mustafa Yaman’ın belediye bütçesinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’li bakanlara yüzbinlerce liralık hediyeler alındığını açıkladı. Açıklamanın ardından kayyım Yaman ile Soylu’nun Mardin’de bir kuyumcuda hediye aldığı sırada çektiği fotoğraf ortaya çıktı.


6 Temmuz 2020: Kendisini ‘devletin gizli ajanı’, ‘İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sağ kolu’, ‘özel harekatçı’ olarak tanıtan ve ismi öğrenilemeyen, daha sonra birlikte olduğu kadını ve ailesini tehdit eden kişinin de Soylu ile fotoğrafı albümüne eklendi.


18 Eylül 2020: 3 Haziran 2020’de Ankara Keçiören’deki evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in faili Ümitcan Uygun’un babası Durak Uygun’un, Süleyman Soylu ile çekilmiş fotoğrafları gündeme oturdu.


1 Ocak 2021: Brezilya’da bir ton 304 kilo kokain ile yakalanan ACM Airlines Özel Havacılık Şirketi’ne ait TC-GVA numaralı jet tipi uçağın sahibi Şeyhmus Özkan’ın, Soylu ile olan fotoğrafı gündem oldu.


23 Mart 2021: Kokain kullandığı anların sanal medyada yayınlanması sonrası ikinci kez gözaltına alınan ve kendisini “Pudra şekeri” ile savunan Kürşat Ayvatoğlu’nun Soylu ile fotoğrafı da albümde yer aldı.


28 Kasım 2021: Soylu’nun, kişilerle olmasa bile kişilere bağlı nesnelerle de fotoğrafları gündeme geldi. Soylu’nun inkar etmesine rağmen Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) talebiyle Avusturya’da yakalanan ve kara para aklamakla suçlanan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağına bindiği sırada çekilen görüntüleri ortaya çıktı.


9 Ağustos 2021: İzmir Bornova’da yol kontrolü sırasında aracında uyuşturucu madde ve silah bulunması üzerine gözaltına alınıp, serbest bırakılan restoran sahibi Sadık Yıldırım, daha sonra kadına şiddet olaylarıyla gündeme geldi. Yıldırım’ın da Soylu ile fotoğrafı ortaya çıktı.


7 Ocak 2022: Almanya’da cinayet, kasten adam öldürmek, ağır yaralama, şantaj, fuhuş, silah ve uyuşturucu ticareti gibi birçok suçlamayla yargılanan ve Bulgaristan’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Almanyalı Osmanlılar Derneği yöneticisi Taner Ay’ın da Soylu ile ülke gündemine oturdu.


13 Nisan 2022: Uyuşturucu tacirleriyle ortaya çıkan fotoğraflarıyla albümünü dolduran Soylu’nun, uyuşturucu taciri Ali Osman Akat’la da fotoğrafı ortaya çıktı.


7 Mayıs 2022: HDP Genel Merkezi önünde polis koruması altında provokasyon yaratan gruptan iki kişinin, Soylu’yla fotoğrafları çıktı.


13 Mayıs 2021: Yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in 391 bin kişiyi dolandırarak yaptığı yaklaşık 2 milyar dolarlık vurgun tartışmasının ülke gündemine oturmasının ardından Özer’in Soylu ile yan yana çekilmiş sanal medyada gündem oldu.


17 Haziran 2022: Cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanan MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’in de Soylu ile fotoğrafı çıktı.


4 Ağustos 2022: Soylu, son olarak da KPSS skandalıyla gündeme gelen Yediiklim Dershanesi’nin Bursa Şubesi’nde tanıtım afişlerinde görüldü.

MA / Eylem Akdağ

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir