KESK kurucularından Erol anıldı

URFA – KESK kurucularından Sevil Figen Erol’un ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Sekreterliği yaparken kansere yakalanan ve 2008’de Ankara’da yaşamını yitiren Sevil Figen Erol, ölüm yıldönümünde Siverek Asri Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı. Anma törenine, Erol’un ailesinin yanı sıra KESK Genel Merkez, Diyarbakır ve Urfa Şubeler Platformu ile Siverek Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri katıldı. Anma saygı duruşu ile başladı.

Anmada konuşan KESK Genel Merkez Hukuk Sekreteri Zeynep Korkmaz, “14 yıl geçti ama Sevil arkadaş hala mücadelemize öncülük ediyor. 1990’lı yıllarda zorlu zamanlarda dahi demokrasi mücadelesini sürdürmek için elinden geleni yapan arkadaşımız aramızdan ayrılalı 14 yıl oldu. Her türlü zorluğa göğüs gerdi ve mücadeleden geri durmadı. Kadın hareketinin mücadelesinin görünmesi için öncü oldu. Mücadelenin öncüsü oldu. Anısı önünde saygı eğiliyoruz” diye konuştu.

‘HEP ÖNCÜ OLDU’

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Genel Merkez Kadın Sekreteri Gönül Adıbelli ise, “Sendikaların ilk kurulduğu dönemde birlikte bir arada olduk. Onun bize hep öncü oldu. Kadın mücadelesinde hiç bir zaman geri durmadı. Onun bize bıraktığı mücadeleyi sürdürmekte ısrarcıyız. Mücadelesinin önünde saygı ile eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

‘ONURLU BİR ÖLÜM’

Erol’un babası Bekir Erol anmaya katılanlara teşekkür ederek, “Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Halkı adına böyle onurlu bir ölümü Allah bize de nasip etsin” dedi.

KESK Diyarbakır Şube adına söz alan Siraç Çelik de “Emek ve barış mücadelesinin savunucusu demokrasi şehidi. Arkadaşımızın bize devir ettiği bayrağı ileri taşıyacağız. İleri taşırsak arkadaşlarımız rahat uyuyacaklar” şeklinde konuştu.

SİNEVİZYON GÖSTERİMİ

Anma, Erol’un mezarına karanfillerin bırakılması ve dualar ile sona erdi. Anmanın ardından Eğitim Sen Siverek Temsilciliği’nde Erol’un mücadelesine dair hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir