Mersin’de gözaltına alınan Meclis üyeleri serbest bırakıldı

Mersin’de gözaltına alınan HDP İl Eşbakanı Bedriye Kuş’un da aralarında olduğu meclis üyeleri serbest bırakılırken, tutuklanma talebiyle sevk edilen 11 kişiden 4’ü ise tutuklandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 28 Temmuz’da “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına alınan aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Eşbaşkanı ve Akdeniz Belediyesi Meclis üyesi Bedriye Kuş ve meclis üyeleri Nuran Arslan, Mehmet Bitkin, Ali Tanrıverdi ve Nevzat Baran’ın içinde olduğu 21 kişi Mersin Adliyesi’ne çıkarılarak, savcılıkça ifadeleri alındı. Savcı meclis üyeleri ile 5 kişiyi adli kontrol şartıyla bırakılmalarını, geriye kalan 11 kişiyi ise “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklama talebiyle Mersin Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Meclis üyeleri şartsız tahliye edilirken 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. “Örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklanma talebiyle Mersin Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen 11 kişiden 4’ü tutuklanırken 7 kişi serbest bırakıldı.

MA

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir