Tutuklu Yıldırım hastanede tek başına tutuluyor

İSTANBUL – Erkan Yıldırım, 330 gündür ölüm orucunda olan kardeşi Gökhan Yıldırım’ın tek başına hastanede tutulduğunu ve refakatçıya izin verilmediğini söyledi. Yıldırım, kardeşinin infazının ertelenmesini talep etti.

Tekirdağ 1 No’lu Cezaevi’nde adil yargılanma talebiyle 330 gündür ölüm orucunda olan Gökhan Yıldırım, ailesinin Adli Tıp Kurumu (ATK)’ye yaptığı başvuru sonucu Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne gönderildi. Kurula giren Yıldırım için 3 aylık infaz erteleme kararı çıktı. Sonrasında cezaevine gönderilen Yıldırım, “Cezaevinde kalamaz” raporu olduğundan Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

TEK BAŞINA HASTANEDE KALIYOR

Yıldırım ağabeyi Erkan Yıldırım, kardeşi Yıldırım’ın tek başına hastanede kalmasına tepki gösterdi. Yıldırım’ın “Cezaevinde kalamaz” raporunun yanı sıra hastanelerin mahkum koğuşunda da kalamayacağı yönünde raporu olduğunu söyleyen Ağabey Yıldırım, “Gökhan Yıldırım hapishanede kalamaz raporuyla birlikte hastanelerin mahkum koğuşlarında da kalamaz raporuna rağmen Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin mahkum koğuşunda tek başına kalıyor. Yanında refakatçısı bile yok. Gökhan’ın şuan da refakatçıya ihtiyacı var. Bunun için başvurularda da bulunduk. Pandemi bahane edilerek refakatçı kabul etmiyorlar” ifadelerini kullandı.

‘İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMAZ’

ATK’den olumlu bir yanıt bekleyen Yıldırım, “Bugün ölüm orucu direnişinin 330’uncu gününde. Gökhan’ın biran önce ATK’ye sevk edilip infazının ertelenmesi gerekiyor. Bunun için biran önce Adalet Bakanlığı’nın ve ATK’nin bu konuda ellerini çabuk tutmalarını istiyoruz. Çünkü Gökhan’ın kendini tek başına idare edebilecek durumu kalmadı. Dün görüşüne gittiğimizde son derece bitkin görünüyordu. Refakatçısı yok, ihtiyaçları var. İhtiyaçlarını tek başına karşılayamaz” diyerek kardeşinin infazının ertelenmesini istedi.

2 GÖZALTI

Öte yandan Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği’nden (TAYAD)2 kişi Yıldırım’ın ATK’ye sevk edilmesini ve infazının ertelenmesi talebiyle yaptıkları konuşma sırasında gözaltına alındı.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir