Okuyucularımıza

BMG (Birleşik Mücadele Güçleri) sitemizi biçim içerik olarak yeniden ele aldık ve daha bir dinamik ve görsel yüz kazandırmaya çalıştık. Okuyucularımızın görüş önerileri ve eleştirileri olursa ‘Özgür Forum’ bölümünde yer vermiş olacağız.

Birleşik mücadele pratik sahada ne kadar önemli ise, bir o kadar saha da olanların basın yayın üzerinde sesi olmakta o kadar önemlidir. Sitemizin akış yayınını bu bilinç anlamla yürütmeye çalışıyor ve yenilikleri bu ihtiyaç temelde yerine getirmeye çalışıyoruz.

BMG sitemizi daha önce yazarlarımızın yazılarıyla güncel kılmaya çalıştık ve sadece BMG güçlerin haberleri olsun, yer alsın düşüncesiyle hazırlamaya çalıştık. Ancak bir süre sonra gördük ki BMG güçlerin pratik sahada haberleri git gide azalmaya başladı ve sitemizin durgunlaştığını ve fazla ziyaret edilmediğini gördük. Bunun üzerine demokratik devrimci basın da önemli haberleri siteye taşımak,güncel kılmak zaruri karar haline gelince bir arkadaşımızı salt bu çalışmaya karşı sorumlu kıldık. Bu arkadaşımızın emek çabasıyla kısa zamanda sitemiz durgunlukta çıkarak,aktif hale gelmeye başladı.Günde iki kez sitemizin güncellenmesiyle enerji akışkanlık sağlanır oldu.

Tabii bu akışkanlık kazandırıldıkça baktık ki sitemizin formatı zayıf kalmakta ve çoğu haberlerimiz ya ayrı başlıklar altında aynı yayınlamakta ya da haberler kendi az servis başlıkların azlığından ötürü karmaşaya yol açmakta olduğunu gördük.

12 Servis başlığı altında yeni yayın dönemimize giriyoruz. 1-Editörya, 2- BMG’den haberler, 3- Devrimci Basın (Devrimci, demokratik, yurtsever basından haberler) 4- Kadın (Kadın haberleri Türkiye, Kürdistan, Bölge ve dünyadaki haberlerini içerecek şekilde) 5-Gençlik (Tüm dünyada sömürüye baskıya ve egemenlikçi devletli sitemlere karşı gençlik haberleri taşımayı hedeflemek) 6-Güncel Haberler (anlık haberleri vermek ve doğru haber akışını sağlamak ve olası dezaferasyonun önünü erken almaya çalışmak) 7-Ekoloji Haberleri( Emperyalizm, faşizm en çok eko sistemimizle oynamakta ve sömürü talanı bu yönde yapmaktadır. Bu bilinçle eko talanın haberlerini, buna karşı direnen köylülerin ve ekolojik hareketlerin eylemini taşımak görev olacaktır.) 8-Kültür Sanat (Devrimci, Demokratik kültür sanat ürünlerini haberleştirmek, paylaşmak görev olacaktır. Yapılabilirse bu yönlü yazılı haber yanında kısa tanıtım videolar da verilmeye çalışılacaktır.) 9-Dünya Haberleri(Dünyamız yerelle sınırlı olmadığına göre, o zaman yerel evrenselliği buluşturacak bir ağ habercilik yerinde olur düşüncesiyle Dünya haberleri servis başlığını eklemiş olduk) 10-Emek haberleri(Kapitalist sömürüye karşı tüm  emek haberlerini bu başlık altında vermek hedefimiz olacaktır) 11-Özgür Forum (Bu bölüme okurlarımızda gelen yazı değerlendirmelere yer vermek önceliğimiz olacaktır. 12-Cezaevi Haberleri (Özgür savaşçılar, faşist devletin devrimciler üzerinde ki insanlık dışı işkencelerini,rehin politikasını teşhir etmek ve dışarıda özgürlük savaşçılarını sahiplenen yalnız bırakmayan ailelerin haberlerini taşımak görev olacaktır)

Tüm bu hazırlıklarımız elbet tam yeterli olmayacaktır. İhtiyaç sonsuzdur. Bu sonsuzluk içinde BMG sitemizi en iyi şekilde verimli kılmak, işin mutfağında çalışanlara düştüğü kadar siz okurlarımıza da düşmektedir. Görüş öneri ve değerlendirmelerinizle bizi güçlendireceğinize inanarak ortak özgür buluşma kapısı olan BMG kapısını çalın, çalmaya devam edin ki sizde alacağımız destekle daha bir güçlenmiş olalım.

İyi okumalar

BMG Editörya

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir