HDP Faraşin’de halkla bir araya geldi

ŞIRNAK – HDP Beytüşşebap İlçe Örgütü Faraşin köylerini ziyaret ederek halkla bir araya geldi. Ziyarette konuşan HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, ”Bu yüzyıl Kürt özgürlük yüzyılı olacak. Bizler hep birlikte Kato’nun eteklerinde, Faraşin de özgürlük halayına duracağız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Beytüşşebap İlçe Örgütü halk buluşmaları kapsamında bugün de Faraşin yaylasına bağlı köyleri ziyaret etti. Yayla ziyaretine HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Şırnak İl Eşbaşkanı Abdullah Güngen, Tevgera Jinên Azad (TJA), Barış Anneleri Meclisi katıldı. HDP’liler Şeletûn, Tangaxana, Kaniyaşekir, Hirçgîn, Warkung, Hengê köylerini ziyaret etti. HDP’liler halk tarafından zılgıt ve “Biji HDP” sloganlarıyla karşılandı.

‘Biz hayallerini gerçekleştiren bir partiyiz’

Burada konuşan HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP’nin her yerde her saldırıya karşı mücadele ettiğini söyleyerek, ”Faraşin bizim için yaşam nefesidir. Bizim hayallerimiz gerçekleşene kadar mücadelemiz devam edecektir. Biz hayallerini gerçekleştiren bir partiyiz. Hayallerimizin ayağı yere değiyor artık. Emeğimizle mücadelemizle bunu gerçekleştirdik. Bizler halkımızla gurur duyuyoruz. Bizler mücadele umudunun tohumlarını her yerde dağıttık. Biz bu umudu Faraşin’e kadar getirdik. Bizler her yerde direniyoruz. Ama bu direnişe karşı çok büyük bir zulüm de var. Bu zulüm kadın hareketi, partimize ve direnişin her alanında devam ediyor. Bizler bu saldırılara basit yaklaşamayız. Ama halkımız şunu bilsin ki bizler büyük direniyoruz. En büyük direnişimiz de inanmaktır, özgürlüğe olan sevdamızdır. Ama bu halkın düşmanları Kürt halkının varlığını kabul etmiyor, Kürt siyasetçilerinin varlığını kabul etmiyor. Kürtsüz bir yüzyıl kurmak istiyorlar. Ama buna karşı Kürtler kültürüne, diline ve varlığına sahip çıkıyor.

‘Bu yüzyıl kürt özgürlük yüzyılı olacak’

Nuran, konuşmasının devamında Kürt mücadelesinin önemini vurgulayarak, ”Özgür Kürt yaratıldı. Onlar da bundan korkuyor. Bizler mecliste, sokakta, mahallede yaşamın olduğu her yerde alanlardayız ve engelleri tanımıyoruz. Çünkü bizim davamız özgürlük davasıdır. Bu yüzyıl Kürt özgürlük yüzyılı olacak. İşte o zaman bizler hep birlikte Kato’nun eteklerinde, Faraşin’de özgürlük halayına duracağız” dedi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecride dikkat çeken Nuran, tecridi kıracak olan gücün mücadele olduğunu söyledi.

Program, söylenen şarkı ve çekilen halaylarla sona erdi.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir