Şenyaşar ailesi: Adalet gelmeden bu kapıdan ayrılmayacağız

URFA – Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi, dünkü engelleye dikkat çekerek, “Adliyeye girişimizi engellemek çözüm değil, adalet gelmeden bu kapıdan ayrılmayacağız” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 519’uncu gününe girdi. Anne ve oğlu, erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne geldi.

Uzun bir süredir adliye bahçesindeki gölgelikte ya da giriş merdivenlerinde nöbeti sürdüren aile, dün vali kararı gerekçe gösterilerek adliye müştemilatının dışına çıkarılmıştı. Bugün adliye önüne gelen anne ve oğlu, “Adalet için 519. müdahaleler bizi yıldıramaz” dövizini bariyerlere asarak nöbeti başlattı.

Aile sanal medya hesabından ise Urfa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğünü etiketleyerek, “Anne yüreği adaletlidir. Merhametlidir. Haksızlığı ve hukuksuzluğu kabul edip evine gidemez. Adliyeye girişimizi engellemek çözüm değil, adalet gelmeden bu kapıdan ayrılmayacağız” mesajı paylaştı.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir